موسسه جشنواره ها و مناسبت های کیش

ورزش های آبی

سفر به جزیره کیش میتواند جزو خاطره ساز ترین سفرهای ممکن باشد همچنین تور کیش جزو بهترین انتخاب های ممکن برای افراد سفر کرده بوده است، تفریح و سرگرمی های بیشمار و جذابی دارا می باشد.این جزیره از بهترین مکانها برای ورزش های آبی می باشد و یکی از مهمترین علل سفر افراد به این مکان استفاده از این ورزش های آبی متنوع و هیجان انگیز است که خاطرات شاد و فراموش نشدنی را برای افراد به جا میگذارد ، از نمونه های این ورزش ها میتوان به ( غواصی و پاراسل- جت اسکی – بنانا – کیبل اسکی – فلای بورد – اسکوتر زیر دریایی – شاتل) اشاره کرد ، که در این متن به توضیح مختصری از چند ورزش میپردازیم.

غواصی در کیش:

غواصی از جمله ورزش های خوبی است که برای فراهم آوردن آن به بستر مناسب دریایی نیاز ست، بستری مملو از جلبک های مخصوص که در جنوب کشور ایران یعنی در جزیره کیش یافت میگردد ، در این مکان سایت هایی که برای غواصی تعبیه شده بودند به چند دسته تقسیم میشوند ، دسته ای برای افراد حرفه ای و دسته ی دیگر برای افراد مبتدی دلیل این تفاوت وجود باد در این منطقه و یا ناآرام بودن فضای این بخش از دریا می باشد ، غواصی ورزش آبی بسیار پرمخاطبی است که در این جزیره مورد استفاده قرار میگیرد.

کیبل اسکی:

ایران در راستای ورزش کیبل اسکی حرفی برای گفتن دارد و همچنین اولین سایت اسکی روی آب در این جزیره بنا گردیده است ؛ فضای بزرگی را برای این ورزش اختصاص داده اندبا سرعت نزدیک به ۶۵ کیلومتر همچنین قابلیت سرویس دهی برای ۱۵ نفر را داراست ، این ورزش بسیار مهیج که اکثر مخاطب آن جوانان می باشند مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است.

پاراسل و تیوب سواری:

اکثر افرادی که به این ورزش علاقه مند هستند را چتر بازان تشکیل داده اند ، پاراسل در ارتفاع آبهای نیلگون خلیج فارس انجام میگیرد ، به این روش که شما سوار بر چتر پاراسل میگردید و توسط یک قایق با سرعت بسیار زیادی کشیده میشوید تا اوج بگیرید ، پرواز بر روی آبهای زیبای جنوب ایران ومشاهده ی این جزیره بسیار هیجان انگیز است.

جت اسکی:

ورزش آبی جدیدی که این روزها در کشور ایران بسیار پر مخاطب واقع گرفته شده است، استفاده از جت اسکی در جزیره دارای قوانین خاصی می باشد از قبیل:

۱) برای هر خانواده ۱ جت اسکی در نظر گرفته میشود

۲)باید با مطالعه کامل قرار دادی امضا شود و تا مسیری دورتر از حد استاندارد نباید حر کت کنند همچنین باید با سرعت تعیین شده به مسیر خود ادامه دهند.

۳) اگر جت اسکی واژگون شد با رها کردن فرمان آن مجددا از قسمت عقبی آن سوار شوید در صورت رها نکردن آن ممکن است آب وارد موتور جت اسکی شود.

بنانا:

این ورزش هم بصورت دسته جمعی و تک نفره مورد استقبال قرار گرفته است اما اکثرا خانوادگی استفاده میکنند، شما با سوار شدن بر روی این تیوپ ها و کشیده شدن بر روی آب دریا با سرعت بسیار زیاد هیجان وصف ناپذیری را تجربه میکنید دلیل نام گیری این ورزش به نام بنانا که در فارسی به معنی موز است طرح قایق بادی آن می باشد.